Co wybrać: lifting czy przedłużanie rzęs?

Długie i gęste rzęsy potrafią nadać spojrzeniu zalotności i kobiecego uroku. Dobry tusz do rzęs odpowiednio podkreśla, podkręca i przyciemnia włoski, niestety nawet najlepsze kosmetyki trzeba nakładać każdego dnia, zmywać wieczorami i uważać, by nie uległy przypadkowemu rozmazaniu. Istnieją jednak alternatywne sposoby stylizacji rzęs, do których zalicza się lifting oraz przedłużanie w gabinecie kosmetycznym. Czy wiesz, że to właśnie dzięki nim możesz zaoszczędzić kilka cennych minut podczas wykonywania codziennego makijażu?

Na czym polega lifting rzęs?

Lifting rzęs to zabieg unoszący i podkręcający rzęsy. Kosmetyczka zmywa makijaż i delikatnie odtłuszcza rzęsy klientki, a następnie zabezpiecza przestrzeń pod okiem przy użyciu specjalnych płatków kosmetycznych. Na włoski naniesiony zostaje profesjonalny płyn – ostatnim krokiem jest umieszczenie przy linii rzęs silikonowego wałeczka podtrzymującego podwinięte rzęsy. Jego grubość zależy od oczekiwanego podkręcenia i naturalnej długości włosków. Po dokładnym zmyciu preparatu oczom ukazują się pięknie podkręcone i ułożone rzęsy. Zabieg zapewnia zachwycający, a jednocześnie naturalny efekt.

Jakie efekty uzyskuje się dzięki przedłużaniu rzęs?

Nieco inne efekty zapewnia zabieg przedłużania rzęs, który pozwala uzyskać różne objętości – wszystko zależy od wybranej metody, preferencji i oczekiwań klientki. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, które szukają sposobów na przyspieszenie procesu nakładania makijażu i codziennej toalety. Odpowiednio zaaplikowane włoski utrzymują się przez okres ok. 3-4 tygodni i po tym czasie wymagają uzupełnienia. Przedłużanie rzęs to nie tylko poprawa komfortu i wyglądu oka, które zyskuje piękną otoczkę idealnie podkręconych i gęstych włosków.