Blog

Jak długo utrzymują się efekty elektroepilacji?

Zabieg elektroepilacji zwany jest również depilacją elektrolizą, która wykorzystuje impuls elektryczny przekazywany do mieszka włosowego za pomocą malutkiej elektrody. Jest więc to forma usuwania niechcianego owłosienia w sposób gwarantujący wyśmienite efekty niezależnie od fototypu skóry oraz koloru włosków. Ze względu na sposób wykonywania, wymaga on wyjątkowej precyzji i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg. Zapraszamy do artykułu, w którym odpowiadamy na jedno z najczęściej zadawanych pytań, tj. jak długo utrzymują się efekty elektroepilacji?

Czytaj dalej

Czy elektroepilację można przeprowadzić latem?

Elektroepilacja jest najskuteczniejszą metodą usuwania niepożądanego owłosienia. Często zabieg ten nazywany jest także elektrolizą, co wynika ze sposobu przeprowadzania depilacji tego typu. Zabieg opiera się na punktowym działaniu cienkiej elektrody lub metalowej sondy, która po prowadzeniu do pojedynczego mieszka włosowego wytwarza niewielki impuls elektryczny. Wpływa on na tkanki mieszka, ograniczając tym samym wzrost włosa, a następnie całkowicie hamując jego wyrastanie. Jest to wspaniała alternatywa dla depilacji laserowej, gdyż pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów związanych z całkowitym wstrzymaniem wzrostu włosa. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem, w którym odpowiadamy na często zadawane pytanie – czy elektroepilację można przeprowadzać latem?

Czytaj dalej

Jak przygotować się do zabiegu elektrolizy?

Elektroliza, zwana także elektroepilacją to zabieg kosmetyczny pozwalający na trwałe usunięcie niepożądanego owłosienia na twarzy lub ciele. Wykwalifikowany specjalista wykonujący elektrolizę wprowadza elektrodę lub metalową sondę do mieszka włosowego, a następnie przesyła przez nią delikatny impuls elektryczny, który wpływa na zmniejszenie grubości włosa oraz rozjaśnienie jego koloru. Zabieg wykonuje się w kilku seriach, a ich ilość uzależniona jest od początkowego wyglądu zarostu. Każda kolejna sesja zabiegowa ogranicza więc widoczność nowych włosków, aż do całkowitego zatrzymania wzrostu owłosienia w danym miejscu. Warto wspomnieć, że elektroliza gwarantuje znakomite efekty bez względu na kolor włosów, czy fototyp skóry. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do zabiegu elektrolizy i jakie są najważniejsze przeciwskazania.

Czytaj dalej

Wady i zalety usuwania owłosienia metodą elektrolizy

Usuwanie niepożądanego owłosienia metodą elektrolizy jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu cieniutkiej elektrody lub metalowej sondy do mieszka włosowego. Wytwarza ona delikatny impuls elektryczny prądu stałego, który oddziałuje na tkanki mieszka odpowiedzialne za wzrost włosa, ograniczając tym samym jego kolor oraz grubość, a poprzez kolejne sesje zabiegowe, całkowicie hamując jego ponowne wyrastanie. Elektroepilacja, bo tak nazywany jest ten zabieg to skuteczna alternatywa dla popularnej depilacji laserowej. Zapoznaj się z tekstem, by poznać główne zalety oraz wady usuwania owłosienia metodą elektrolizy.

Czytaj dalej

Depilacja elektrolizą a laser — porównanie

Obecnie rozwijająca się technologia umożliwia trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Najpopularniejszym zabiegiem jest depilacja laserem, jednak to nie jedyny sposób pozwalający na permanentne pozbycie się zbędnych włosów. Najskuteczniejszą metodą depilacji jest elektroliza, czyli elektroepilacja. W powyższym artykule przedstawiamy porównanie przebiegu obydwu zabiegów oraz ich efektywność. Zapraszamy do lektury!

Czytaj dalej

Najpopularniejsze metody przedłużania paznokci

Choć kobiety od dekad dbają o wygląd paznokci, poddając się rozmaitym zabiegom pielęgnacyjnym i stylizacyjnym, to w dzisiejszych czasach stylistki przekraczają granice do niedawna niemożliwe do pokonania. Mnogość barw, form i motywów sprawia, że jedyną przeszkodą w stylizacji paznokci jest jedynie wyobraźnia. Pielęgnacja i stylizacja to jednak nie wszystko. By stylistka miała przestrzeń do pracy warto wydłużyć płytkę paznokcia. Dodatkowo długie paznokcie wysmuklają optycznie dłoń, nadając im schludnego wyglądu, dlatego też jest tak popularną usługą w salonach kosmetycznych. 

Czytaj dalej