Blog

Co wybrać: lifting czy przedłużanie rzęs?

Długie i gęste rzęsy potrafią nadać spojrzeniu zalotności i kobiecego uroku. Dobry tusz do rzęs odpowiednio podkreśla, podkręca i przyciemnia włoski, niestety nawet najlepsze kosmetyki trzeba nakładać każdego dnia, zmywać wieczorami i uważać, by nie uległy przypadkowemu rozmazaniu. Istnieją jednak alternatywne sposoby stylizacji rzęs, do których zalicza się lifting oraz przedłużanie w gabinecie kosmetycznym. Czy wiesz, że to właśnie dzięki nim możesz zaoszczędzić kilka cennych minut podczas wykonywania codziennego makijażu?

Czytaj dalej

Ile powinna trwać aplikacja rzęs?

Kosmetyczny zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs polega na dokładnym doklejaniu do naturalnych rzęs syntetycznych włosków o odpowiedniej długości i grubości. Precyzyjność wykonania aplikacji zależy m.in. od umiejętności specjalistki, a także jakości zastosowanych przez nią materiałów. Celem zabiegu jest stworzenie pięknego wachlarza rzęs, którego wygląd będzie odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom klientki. Aplikacja rzęs w profesjonalnym salonie kosmetycznym to wygoda, oszczędność czasu oraz niesamowity efekt, niemożliwy do osiągnięcia przy pomocy nawet najlepszych kosmetyków do makijażu.

Czytaj dalej

Jak długo utrzymują się efekty elektroepilacji?

Zabieg elektroepilacji zwany jest również depilacją elektrolizą, która wykorzystuje impuls elektryczny przekazywany do mieszka włosowego za pomocą malutkiej elektrody. Jest więc to forma usuwania niechcianego owłosienia w sposób gwarantujący wyśmienite efekty niezależnie od fototypu skóry oraz koloru włosków. Ze względu na sposób wykonywania, wymaga on wyjątkowej precyzji i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg. Zapraszamy do artykułu, w którym odpowiadamy na jedno z najczęściej zadawanych pytań, tj. jak długo utrzymują się efekty elektroepilacji?

Czytaj dalej

Czy elektroepilację można przeprowadzić latem?

Elektroepilacja jest najskuteczniejszą metodą usuwania niepożądanego owłosienia. Często zabieg ten nazywany jest także elektrolizą, co wynika ze sposobu przeprowadzania depilacji tego typu. Zabieg opiera się na punktowym działaniu cienkiej elektrody lub metalowej sondy, która po prowadzeniu do pojedynczego mieszka włosowego wytwarza niewielki impuls elektryczny. Wpływa on na tkanki mieszka, ograniczając tym samym wzrost włosa, a następnie całkowicie hamując jego wyrastanie. Jest to wspaniała alternatywa dla depilacji laserowej, gdyż pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów związanych z całkowitym wstrzymaniem wzrostu włosa. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem, w którym odpowiadamy na często zadawane pytanie – czy elektroepilację można przeprowadzać latem?

Czytaj dalej

Jak przygotować się do zabiegu elektrolizy?

Elektroliza, zwana także elektroepilacją to zabieg kosmetyczny pozwalający na trwałe usunięcie niepożądanego owłosienia na twarzy lub ciele. Wykwalifikowany specjalista wykonujący elektrolizę wprowadza elektrodę lub metalową sondę do mieszka włosowego, a następnie przesyła przez nią delikatny impuls elektryczny, który wpływa na zmniejszenie grubości włosa oraz rozjaśnienie jego koloru. Zabieg wykonuje się w kilku seriach, a ich ilość uzależniona jest od początkowego wyglądu zarostu. Każda kolejna sesja zabiegowa ogranicza więc widoczność nowych włosków, aż do całkowitego zatrzymania wzrostu owłosienia w danym miejscu. Warto wspomnieć, że elektroliza gwarantuje znakomite efekty bez względu na kolor włosów, czy fototyp skóry. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do zabiegu elektrolizy i jakie są najważniejsze przeciwskazania.

Czytaj dalej

Wady i zalety usuwania owłosienia metodą elektrolizy

Usuwanie niepożądanego owłosienia metodą elektrolizy jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu cieniutkiej elektrody lub metalowej sondy do mieszka włosowego. Wytwarza ona delikatny impuls elektryczny prądu stałego, który oddziałuje na tkanki mieszka odpowiedzialne za wzrost włosa, ograniczając tym samym jego kolor oraz grubość, a poprzez kolejne sesje zabiegowe, całkowicie hamując jego ponowne wyrastanie. Elektroepilacja, bo tak nazywany jest ten zabieg to skuteczna alternatywa dla popularnej depilacji laserowej. Zapoznaj się z tekstem, by poznać główne zalety oraz wady usuwania owłosienia metodą elektrolizy.

Czytaj dalej