Ile powinna trwać aplikacja rzęs?

Kosmetyczny zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs polega na dokładnym doklejaniu do naturalnych rzęs syntetycznych włosków o odpowiedniej długości i grubości. Precyzyjność wykonania aplikacji zależy m.in. od umiejętności specjalistki, a także jakości zastosowanych przez nią materiałów. Celem zabiegu jest stworzenie pięknego wachlarza rzęs, którego wygląd będzie odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom klientki. Aplikacja rzęs w profesjonalnym salonie kosmetycznym to wygoda, oszczędność czasu oraz niesamowity efekt, niemożliwy do osiągnięcia przy pomocy nawet najlepszych kosmetyków do makijażu.

Ile wynosi czas trwania zabiegu polegającego na aplikacji rzęs?

Zabieg zagęszczania i przedłużania rzęs jest bardzo precyzyjny – dbałość w jego wykonaniu jest gwarantem uzyskania zamierzonego efektu, który będzie zadowalać swoją estetyką i trwałością. Warto mieć więc na uwadze, że pierwsza aplikacja może trwać od 2 do 3 godzin, ale czas wykonywanego zabiegu uzależniony jest m.in. od wprawy oraz doświadczenia kosmetyczki, gęstości naturalnych rzęs, a przede wszystkim wybranego rodzaju stylizacji – zabieg wykonania rzęs metodą objętościową 5:1 pochłonie więcej czasu, aniżeli zagęszczenie 1:1.

Ile trwa korekta i jak często powinna być wykonywana?

Profesjonalnie przedłużone rzęsy, do których aplikacji wykorzystano wysokiej jakości produkty to szansa na uzyskanie pięknej oprawy oka – efekt utrzymuje się zazwyczaj przez okres ok. 3-4 tygodni. Czas ten uzależniony jest również od sposobu pielęgnacji nowych rzęs, a także stosowania się do zaleceń kosmetyczki. Uzupełnienie rzęs (tzw. korekta) wykonywana jest zazwyczaj w 1,5 godziny, jednakże czas zabiegu może wydłużyć się w przypadku powstania znaczących braków w uprzednio wykonanej stylizacji rzęs.