Najpopularniejsze metody przedłużania paznokci

Choć kobiety od dekad dbają o wygląd paznokci, poddając się rozmaitym zabiegom pielęgnacyjnym i stylizacyjnym, to w dzisiejszych czasach stylistki przekraczają granice do niedawna niemożliwe do pokonania. Mnogość barw, form i motywów sprawia, że jedyną przeszkodą w stylizacji paznokci jest jedynie wyobraźnia. Pielęgnacja i stylizacja to jednak nie wszystko. By stylistka miała przestrzeń do pracy warto wydłużyć płytkę paznokcia. Dodatkowo długie paznokcie wysmuklają optycznie dłoń, nadając im schludnego wyglądu, dlatego też jest tak popularną usługą w salonach kosmetycznych. 

Jakie są najpopularniejsze metody na przedłużenie paznokci?

Pierwszą z nich jest przedłużanie paznokci żelem. Polega ona na utwardzeniu nałożonego uprzednio na płytkę paznokcia żelu za pomocą lampy UV. Posiłkując się tą metodą możliwe jest przedłużenie paznokcia na tipsie, co pozwala na stosunkowo duże przedłużenie; na szablonie, w przypadku, gdy np. naturalny kształt paznokcia nie pozwala na dopasowanie tipsa; oraz na naturalnej płytce paznokcia, kiedy klientce zależy jedynie na wzmocnieniu go. Żelowe przedłużanie paznokci jest metodą bezwonną i nieinwazyjną, a efekt jest zbliżony do naturalnego wyglądu paznokcia, choć niezbyt trwały.

Kolejną metodą jest akryl. Wymaga ona nieco bardziej wprawionej ręki, niż przy żelu. Wszystko dlatego, że produkt ten bardzo szybko zastyga i twardnieje niemal od razu po nałożeniu go na paznokcie. Jest to metoda odpowiednia dla kobiet ze słabą płytką, obawiających się zniszczenia. Niestety jednak, akryl znacznie wysusza okolicę paznokcia i dlatego też niezbędne jest codzienne nawilżanie dłoni. Chociaż jest bardzo odporny na uszkodzenia i wszelkie środki chemiczne, to niestety wydziela bardzo nieprzyjemny zapach i jest trudny do ukształtowania podczas stylizacji.

Oprócz tego stosuje się metodę fiberglass, polegającej na nałożeniu na oczyszczoną płytkę paznokcia kawałka włókna jedwabnego, który następnie utrwalany jest specjalnym płynem. Sposób ten wykorzystuje się często przy pogrubianiu paznokci. Jest to metoda dużo prostsza niż opisywane wcześniej i nadaje paznokciom naturalnego wyglądu. Niestety jednak nie jest pozbawiona wad – niekiedy widoczne są ślady włókna oraz nie jest możliwe dodawanie do stylizacji ozdób.