Jak pielęgnować paznokcie po hybrydzie?

Zadbane dłonie to wizytówka każdej eleganckiej kobiety, a piękne paznokcie są czymś, co przykuwa wzrok. Popularnym rozwiązaniem stały się tzw. hybrydy, czyli manicure wykonany przy użyciu lakieru hybrydowego utwardzanego w świetle UV lub UV LED – dzięki temu płytka paznokcia pokryta zostaje pięknym kolorem, który wyróżnia wyjątkowa trwałość, intensywność oraz odporność na ścieranie i powstawanie odprysków. Ogromny wybór lakierów hybrydowych oraz dedykowanych efektów pozwala na stworzenie modnej stylizacji paznokci na każdą okazję.

Hybrydy a pielęgnacja dłoni oraz paznokci

Na początku warto wspomnieć o fakcie, iż odpowiednio wykonany manicure hybrydowy nie powoduje osłabienia paznokci, czego obawia się wiele kobiet. Wiele osób zastanawia się również nad tym, jak dbać o płytkę pokrytą lakierem hybrydowym. Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalistycznej oliwki do skórek, która dba także odsłoniętą część paznokcia. Obowiązkowy jest również odżywczy krem do rąk – dzięki zawartym w nim składnikom delikatna skóra na dłoniach zyskuje odpowiedni poziom nawilżenia, przez co staje się gładka i miękka w dotyku.

Jak zadbać o paznokcie po ściągnięciu hybryd?

Istotna jest przede wszystkim technika ściągania hybryd – stosowanie zbyt silnych preparatów lub agresywne piłowanie może skutkować mechanicznym uszkodzeniem płytki, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług doświadczonej manicurzystki. Po ściągnięciu lakieru warto zadbać o odpowiednie nawilżenie paznokci oraz ich odżywienie. Skuteczne mogą okazać się odżywki dostępne w drogerii, a także olejek rycynowy – zapewni on wzmocnienie płytki i zmiękczenie skórek. Warto zadbać o dostarczenie organizmowi odpowiedniej porcji witamin z grupy B, jak również witaminy A, C oraz E.