Jak długo utrzymują się efekty elektroepilacji?

Zabieg elektroepilacji zwany jest również depilacją elektrolizą, która wykorzystuje impuls elektryczny przekazywany do mieszka włosowego za pomocą malutkiej elektrody. Jest więc to forma usuwania niechcianego owłosienia w sposób gwarantujący wyśmienite efekty niezależnie od fototypu skóry oraz koloru włosków. Ze względu na sposób wykonywania, wymaga on wyjątkowej precyzji i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg. Zapraszamy do artykułu, w którym odpowiadamy na jedno z najczęściej zadawanych pytań, tj. jak długo utrzymują się efekty elektroepilacji?

Jak zahamować wzrost włosa przy pomocy depilacji elektrolizą?

Efekty elektroepilacji uzależnione są w głównej mierze od liczby wykonywanych zabiegów – są one skuteczne w momencie, gdy włos znajduje się w tzw. fazie anagenu, czyli w fazie aktywnego wzrostu, kiedy to dochodzi do intensywnego podziału komórek w mieszkach. Depilacja przeprowadzona na tym etapie okazuje się najbardziej skuteczna, gdyż prowadzi do obumarcia struktur odpowiedzialnych za wytwarzanie nowego owłosienia. Aby przyniosła ona najlepsze efekty, związane z całkowitym zahamowaniem wzrostu niepożądanych włosków, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. Po pierwszej ekspozycji na działanie elektrolizy okazuje się, że odrastający włos jest znacznie jaśniejszy i delikatniejszy. Z każdym kolejnym zabiegiem zmniejsza się jego grubość, aż w końcu jego wzrost zostaje całkowicie zatrzymany. Liczba wymaganych zabiegów uzależniona jest m.in. od miejsca na ciele lub twarzy, z którego usuwane zostaje niechciane owłosienie.

Czy elektroepilacja jest trwałym sposobem na pozbycie się włosków?

Ze względu na specyfikę zabiegu i precyzyjne oddziaływanie na mieszki włosa, stwierdzić można, że depilacja elektrolizą jest najskuteczniejszą metodą usuwania niechcianego owłosienia gwarantującą trwałe efekty. Warto podkreślić także, że nie są one zależne od tego, jak grube i ciemne są włosy przed przystąpieniem do zabiegu – oznacza to, że sprawdzi się on również u osób mających delikatne i jasne włoski, a nawet siwe, z którymi nie radzi sobie laser.