Elektroepilacja jest najskuteczniejszą metodą usuwania niepożądanego owłosienia. Często zabieg ten nazywany jest także elektrolizą, co wynika ze sposobu przeprowadzania depilacji tego typu. Zabieg opiera się na punktowym działaniu cienkiej elektrody lub metalowej sondy, która po prowadzeniu do pojedynczego mieszka włosowego wytwarza niewielki impuls elektryczny. Wpływa on na tkanki mieszka, ograniczając tym samym wzrost włosa, a następnie całkowicie hamując jego wyrastanie. Jest to wspaniała alternatywa dla depilacji laserowej, gdyż pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów związanych z całkowitym wstrzymaniem wzrostu włosa. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem, w którym odpowiadamy na często zadawane pytanie – czy elektroepilację można przeprowadzać latem?
Podstawowa zasada mówi, że elektroepilacja nie może zostać przeprowadzona na skórze, która jest podrażniona. Jedną z częstszych przyczyn podrażnień jest oczywiście nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne lub też korzystanie z solarium – w połączeniu z brakiem stosowania filtrów przeciwsłonecznych, jest to najszybszy przepis na poparzenia skóry spowodowane promieniowaniem UV. Warto więc pamiętać o tym, że lato nie jest okresem, w którym zaleca się przeprowadzanie zabiegów, które mogą powodować dodatkowe podrażnienia lub przyczyniać się do powstania nieestetycznych przebarwień posłonecznych. Ponadto, promieniowanie UV mogłoby spowodować dodatkowe uszkodzenie skóry poddanej zabiegowi. Specjaliści przekonują, że najlepszą porą na przeprowadzenie zabiegu elektrolizy jest okres jesienno-zimowy oraz wczesna wiosna, kiedy nie dochodzi do nadmiernej ekspozycji na słońce.
Elektroepilacja, chociaż nie jest zabiegiem inwazyjnym, powinna być przeprowadzana w odpowiednich warunkach i z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Niestety nie jest to zabieg, który może być przeprowadzany na każdej osobie, gdyż istnieją pewne przeciwskazania, do których zalicza się: