Jak przygotować się do zabiegu elektrolizy?

Elektroliza, zwana także elektroepilacją to zabieg kosmetyczny pozwalający na trwałe usunięcie niepożądanego owłosienia na twarzy lub ciele. Wykwalifikowany specjalista wykonujący elektrolizę wprowadza elektrodę lub metalową sondę do mieszka włosowego, a następnie przesyła przez nią delikatny impuls elektryczny, który wpływa na zmniejszenie grubości włosa oraz rozjaśnienie jego koloru. Zabieg wykonuje się w kilku seriach, a ich ilość uzależniona jest od początkowego wyglądu zarostu. Każda kolejna sesja zabiegowa ogranicza więc widoczność nowych włosków, aż do całkowitego zatrzymania wzrostu owłosienia w danym miejscu. Warto wspomnieć, że elektroliza gwarantuje znakomite efekty bez względu na kolor włosów, czy fototyp skóry. Dowiedz się, w jaki sposób przygotować się do zabiegu elektrolizy i jakie są najważniejsze przeciwskazania.

Depilacja metodą elektrolizy – przygotowanie do zabiegu

Osoby, które chcą cieszyć się efektami zabiegu, powinny odpowiednio się do niego przygotować. Decydując się na depilację metodą elektrolizy, warto zrezygnować odpowiednio wcześniej z nadmiernej ekspozycji na promienie UV – zabieg ten nie może być wykonywany na skórze podrażnionej. Konieczne jest także zapuszczenie włosków, które będą następnie usuwane. Goląc niepożądany zarost na 3 lub 4 dni przez planowanym zabiegiem, można spodziewać się, że owłosienie uzyska odpowiednią długość, która powinna wynosić ok. 5 mm. Depilacja w trakcie aktywnej fazy wzrostu włosa gwarantuje, że przeprowadzona elektroliza przyniesie oczekiwane efekty.

Na dzień przed zabiegiem można wykonać peeling mechaniczny delikatnym produktem kosmetycznym, fusami z kawy lub suchą szczotką do masażu. Pozwoli to złuszczyć martwy naskórek oraz odpowiednio przygotować skórę do zabiegu depilacji. W dniu poprzedzającym warto zadbać także o prawidłowe nawilżenie skóry, co z pewnością pomoże zapobiec ewentualnemu podrażnieniu. Konieczne jest także zrezygnowanie z przyjmowania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

W dniu planowanego zabiegu zabronione jest picie napojów alkoholowych, czy też używanie kosmetyków potencjalnie drażniących.

Przeciwskazania do zabiegu elektrolizy

Tak jak w przypadku wielu innych zabiegów kosmetycznych, także depilacja metodą elektrolizy nie może być przeprowadzana w niektórych sytuacjach. Do najistotniejszych przeciwwskazań zaliczyć można:

  • ciążę,
  • okres karmienia piersią,
  • choroby serca, a także wszczepiony rozrusznik,
  • metalowe implanty w ciele,
  • nowotwór,
  • epilepsję,
  • cukrzycę,
  • podrażnienia i stany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu.