Wady i zalety usuwania owłosienia metodą elektrolizy

Usuwanie niepożądanego owłosienia metodą elektrolizy jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu cieniutkiej elektrody lub metalowej sondy do mieszka włosowego. Wytwarza ona delikatny impuls elektryczny prądu stałego, który oddziałuje na tkanki mieszka odpowiedzialne za wzrost włosa, ograniczając tym samym jego kolor oraz grubość, a poprzez kolejne sesje zabiegowe, całkowicie hamując jego ponowne wyrastanie. Elektroepilacja, bo tak nazywany jest ten zabieg to skuteczna alternatywa dla popularnej depilacji laserowej. Zapoznaj się z tekstem, by poznać główne zalety oraz wady usuwania owłosienia metodą elektrolizy.

Najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia

Elektroepilacja określana jest najskuteczniejszą metodą depilacji, która pozwala na całkowite zatrzymanie wzrostu włosa, a także gwarantuje długotrwały efekt, zapobiegając pojawieniu się niechcianego owłosienia. Jedną z najważniejszych zalet opisywanej metody jest możliwość przeprowadzeniu zabiegu na każdym fototypie skóry oraz dowolnym kolorze włosa. Elektroepilacja umożliwia więc usunięcie owłosienia bardzo jasnego – blond oraz siwego, co nie jest możliwe w przypadku depilacji laserowej. Metoda elektrolizy stanowi skuteczne, a przede wszystkim długotrwałe rozwiązanie dla wszystkich chcących pozbyć się z twarzy niechcianych włosków, a także tych osób, które cierpią na hirsutyzm lub zdecydowały się na korektę płci.

Co istotne, jest to zabieg całkowicie bezpieczny – elektrody wykorzystywane w elektroepilacji przeznaczone są do jednorazowego użytku, co gwarantuje zachowanie zasad higieny oraz sterylność. Metoda ta zapewnia wspaniały efekt niezależne od koloru skóry oraz włosów.

Wady elektroepilacji

Jak każdy zabieg, również elektroepilacja ma listę przeciwskazań, do której zaliczyć można: ciążę, okres karmienia piersią, choroby serca, nowotwory. Konieczna jest więc wcześniejsza konsultacja ze specjalistą kwalifikującym do danego zabiegu. Warto pamiętać o tym, że jest to metoda, która wymaga wyjątkowej precyzji oraz doświadczenia – wybierajmy więc wyłącznie osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Ze względu na sposób, w jaki usuwanie jest niechciane owłosienie, elektroepilacja jest czasochłonna i lepiej sprawdzi się na mniejszych partiach ciała.