Jakie niedoskonałości skóry usuwa termokoagulacja?

Termokoagulacja to nowoczesny zabieg pozwalający na usunięcie nieestetycznych zmian skórnych, dzięki czemu poprawia się uroda oraz zdrowie pacjenta. Stosowany na powierzchnię skóry lub we wnętrzu organizmu łączy elementy medycyny oraz kosmetologii. Termokoagulacja jest bezpieczna, a efekty widoczne są przez długie lata.

Czym jest termokagulacja?

Zabieg termokoagulacji polega na miejscowym poddaniu tkanki skórnej działaniu wysokiej temperatury. Specjalna aparatura, która jest używana podczas zabiegu, wytwarza ciepło poprzez wykorzystanie fal radiowych o wysokich częstotliwościach. Są one przekazywane następnie do cewnika, którym dotyka się miejsca na skórze. Dzięki temu usuwane jest zmianę przez proces ścinania cząsteczek białka będącego budulcem tkanki. Dzięki temu następuje zamknięcie naczynek  co powoduje redukcję lub całkowite usunięcie zmian skórnych. Zabieg jest bezpieczny. Nie pozostawia blizn i nie powoduje uciążliwych podrażnień.

Zastosowanie termokoagulacji w kosmetologii

Termokoagulacja, jako zabieg, zyskuje na popularności przede wszystkim ze względu na fakt, iż jest on bezpieczny i wykonuje się go w kilka minut. Efekty mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy, a nawet lat. W przypadku większych zmian skórnych zaleca się powtórzenie zabiegu, aby efekty były zadowalające i trwałe. Termokoagulacja pomaga zredukować przebarwienia na skórze, jest niezawodna w przypadku zamknięcia naczyń krwionośnych oraz usuwa niedoskonałości skórne jak brodawki, włókniaki, kurzajki, prosaki oraz trądzik różowaty. Zabieg ten pozwala również na likwidację żylaków oraz wszelkie zmiany występujące na skórze. Metoda ta cieszy się szczególną popularnością wśród osób o skórze z tendencją do powstawania rumienia. Zabieg jest na tyle małoinwazyjny, że nie pozostawia bolesnych podrażnień.