Jak pogrubić i wydłużyć rzęsy utrzymując efekt naturalności?

Piękne rzęsy to niewątpliwie jeden z atrybutów kobiecości. Choć ich pierwotna funkcja jest tak naprawdę czysto praktyczna, przydajemy im również znaczenie estetyczne i określamy je mianem znamienia atrakcyjności. Główne zadanie rzęs polega na tym, aby chronić oczy przed niekorzystnymi czynnikami, przede wszystkim przed drobinkami brudu oraz drobnoustrojami, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na wzrok. Kiedy znajdujemy się w niedobrym dla oka środowisku, zanieczyszczenia zamiast przedostawać się do oka, osadzają się na rzęsach.

Jednak podczas gdy rzęsy wykonują swoje praktyczne zadania w sposób, który jest dla nas niezauważalny, na co dzień rzuca nam się w oczy przede wszystkim to, jak doskonale podkreślają one piękno kobiecych oczu. Choć w różnych kulturach piękno oznacza co innego, u nas za szczególnie atrakcyjny atrybut przyjęło się uważać długie i grube rzęsy. Dlatego też poddaje się je wielu zabiegom pielęgnacyjnym i upiększającym. Szczególnie tym, które polegają na pogrubianiu i wydłużaniu włosków. Taki sposób wykańczania sprawia, że większe wydają się nie tylko rzęsy, lecz również same oczy. A to jest kolejnym czynnikiem decydującym o zwiększonym seksapilu.

Z przedłużaniem i pogrubianiem rzęs lepiej jednak nie przesadzać, tak jak z pozostałymi zabiegami pielęgnacyjnymi i upiększającymi. Inaczej nasze ciało przybierze sztuczny wygląd i zamiast dodawać uroku, będzie go odbierać. W dodatku trzeba mieć na uwadze, że każde rozwiązanie powinno być dopasowane do indywidualnych cech danej osoby. Jeden wygląd rzęs i oczu sprawdzi się w przypadku kobiet o jaśniejszych włosach, a inny w przypadku kobiet o ciemniejszych włosach. Jedne zabiegi nadadzą się dla twarzy o okrągłym kształcie, a inne dla podłużnej. Niezależnie jednak od tego, jaka jest specyfika naszej urody, warto zadbać o to, aby przedłużanie i pogrubianie rzęs nie wypadło sztucznie, lecz naturalnie. W jaki sposób osiągnąć ten efekt?

Krótki przegląd metod

Jedną z metod na naturalnie wyglądające upiększenie jest zdecydowanie się na zastosowanie rzęs z jedwabiu. Obok tworzyw syntetycznych oraz futra norek jest on jednym z materiałów, z którego wykonuje się sztuczne rzęsy. Trzeba jednak podkreślić, że spośród nich jedwab jest zdecydowanie najnaturalniejszy. Wykonane z niego rzęsy można przyklejać metodą jeden do jednego. Oznacza to, że do każdego włoska przykleja się jedną rzęsę z jedwabiu. Taki sposób wymaga dużej precyzji i jest pracochłonny, ale daje powalający efekt w postaci rzęs, które jednocześnie są upiększone i wyglądają w pełni naturalnie. Chcąc przeprowadzić tego rodzaju zabieg warto zaufać dobrym kosmetyczkom, których profesjonalne umiejętności umożliwiają wykonanie pracy na najwyższym możliwym poziomie. Jeśli jednak ma się za mało czasu na zastosowanie metody jeden do jednego, można też skorzystać z jedwabnych rzęs, które są sklejone w jeden pasek.

Dużą zaletą jedwabnych rzęs jest to, iż są one dość lekkie, w związku z czym nie stanowią obciążenia dla naszych naturalnych włosków. Nosząc je, nie osłabimy swoich własnych rzęs, ale z drugiej strony także ich nie wzmocnimy. Jeśli więc nasze włoski wymagają specjalnego traktowania, lepszym rozwiązaniem może być po prostu stosowanie tuszu do rzęs, jednak tylko takiego, który posiada dodatkowe substancje poprawiające kondycję włosków. W składach tuszów do rzęs znajdziemy dziś wiele wartościowych składników, takich jak witamina E, prowitamina B5 czy arginina. Jest tak zwłaszcza w przypadku tuszów wykonanych z naturalnych składników. Naturalne środki dają zaś naturalny efekt. Jeżeli zastosujemy dobry tusz do rzęs, będziemy mogły cieszyć się zarówno pogrubionymi i wydłużonymi włoskami, jak i naturalnym wyglądem.