Czy masaż podciśnieniowy to dobry sposób na cellulit?

Cellulit to zmiany w tkance podskórnej. Głównie występuje na biodrach, brzuchu, udach, pośladkach to tam gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Resztki wody, które zalegają w tkankach, tworzą skórkę pomarańczową, czyli cellulit. Objawia się nabrzmiała pofałdowana skóra, w miejscach, gdzie tkanka tłuszczowa jest grubsza. Główną przyczyną jest bezruch, nadwaga oraz spożywanie dużej ilość węglowodanów jak również żywności zawierającej konserwanty. Pierwsze objawy cellulitu mogą pojawić się w okresie dojrzewania, w czasie ciąży, ale również dopiero przed menopauzą.

Cellulit może pojawić się w każdym wieku u młodych kobiet jak i starszych, zarówno szczupłych jak i puszystych. Jeszcze w pierwszej fazie zmian możemy wspomagać się ćwiczeniami lub odpowiednimi kosmetykami. Jednak jeśli zlekceważymy pierwsze objawy, pozostaje już tylko specjalistyczne zabiegi. Masaż podciśnieniowy możemy wykonać w Salonie Kosmetycznym Monic Studio, Warszawa Sadyba. Salon wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, a wykonują je specjaliści z różnych dziedzin kosmetologii. Dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu jest ruch. Aktywność fizyczna wspomoże pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Bieganie, pływanie, czy też jazda na rowerze będzie dobrym sposobem na pobudzenie mięśni. Domowymi sposobami będą gruboziarniste peelingi jak również używanie podczas kąpieli szorstkich szczotek lub rękawic, które poprawia krążenie. Ważna jest też dieta, w której znajda się zielone warzywa, owoce z małą zawartością cukrów prostych oraz woda, która pozwoli nawodnić organizm.

Co to jest endermologia?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który daje możliwość pozbycia się tkanki tłuszczowej oraz szkodliwych toksyn z organizmu. Polega na wałkowaniu oraz ugniataniu skory za pomocą masażera. Głównym celem takich zabiegów było usuwanie blizn oraz poprawa wyglądy ciała po liposukcji (odsysania tkanki tłuszczowej). Aktualnie jest coraz bardziej popularną metodą do usuwania cellulitu i odchudzania. Stosuje się go również na kręgosłup lub bolące stawy, gdyż działa przeciwbólowo. Po takim zabiegu skóra staje się elastyczna, jędrna oraz młodsza. W zależności od stopnia zaawansowania wykonuje się od 10 do 12 zabiegów dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa ok. 15-30 min, a uzależniony jest od partii ciała, które poddajemy masowaniu. Aparat do masażu podciśnieniowego wyposażony jest w głowicę z dwoma ruchomymi rolkami.

Do takiego zabiegu używany jest kombinezon przylegający do ciała, dzięki czemu nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Daje to możliwość zapobiec uszkodzeniu skóry oraz wykonywania płynnych ruchów. Głowica umieszczona w urządzeniu zasysa fałdę ciała, a rolki masują od strony wewnętrznej i zewnętrznej. W trakcie zabiegu skóra jest ugniatana, a tkanka pobudzana do regeneracji. Masaż podciśnieniowy zalecany jest do redukcji cellulitu, wyszczuplenia sylwetki oraz poprawienia elastyczność skóry. Nie zalecany jest w przypadku chorób nowotworowych, zakrzepowym zapaleniu żył oraz u osób, które zażywają leki hamujące krzepliwość krwi.