Jak pozbyć się z ciała niechcianego owłosienia?

Gładkie ciało to marzenie wielu z nas i szukamy skutecznych metod i technik, które pomogą nam je osiągnąć. W zależności od części ciała, z której chcemy usunąć niechciane owłosienie, możemy wybierać mniej lub bardziej inwazyjne metody. Część z nich można wykonywać samodzielnie w domu, część lepiej powierzyć fachowcom z salonów kosmetycznych.

Uciążliwe owłosienie może być nie tylko problemem natury estetycznej, ale zmniejsza nasz komfort i obniża poczucie naszej wartości. Jeśli odczuwamy dyskomfort z tego powodu, warto wybrać się do doświadczonej kosmetyczki, która dobierze metodę usuwania owłosienia do naszych potrzeb. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi usuwania owłosienia, które pozwolą szybko i bezboleśnie pozbyć się kłopotliwego problemu.

Depilacja- wygodny i szybki sposób usuwania niechcianych włosków

Poza goleniem, które najczęściej wykonujemy samodzielnie w domu, najpopularniejszą metodą usuwania owłosienia jest depilacja. Pozwala ona dłużej cieszyć się gładką skórą i jest bezpieczniejsza dla niektórych części ciała, z których chcemy usunąć włoski. Dzisiejszy rozwój kosmetologii sprawił, że możemy wybierać spośród kilku rodzajów depilacji, które dobieramy, biorąc pod uwagę stan zdrowia, typ i wrażliwość naszej skóry, efekt, jaki chcemy uzyskać czy część ciała, którą chcemy poddać zabiegom. Golenie jest szybkie, wygodne i nie wymaga wielu akcesoriów, ale efekt utrzymuje się tylko kilka dni. Depilacja to 3 do 4 tygodni gładkiej skóry. Wśród klientek salonów kosmetycznych ogromną popularnością cieszy się depilacja woskiem. Polega on na użyciu płynnego wosku kosmetycznego i nałożeniu ciepłej masy na skórę, a następnie przykryciu go paskiem. Gdy wosk zaschnie, należy skórę napiąć i szybkim ruchem zerwać pasek. Niektóre woski nie wymagają użycia paska, zasychają, tworząc łatwe do usunięcia płaty. Metoda sprawdzi się do usuwania włosków z górnej wargi, pach, ramion, okolic bikini i nóg, a w przypadku panów również pleców czy klatki piersiowej. Włoski, które odrastają, są o wiele słabsze. Depilację najlepiej wykonać w salonie, gdyż musimy dobrać odpowiedni rodzaj wosku i pilnować jego temperatury. Istnieją również przeciwskazania medyczne do tego zabiegu, które najlepiej skonsultować z kosmetyczką (brodawki, rany, żylaki, opalenizna). Jeśli szukamy metody, która pozwoli na usunięcie włosków, gdy nie możemy wykonać depilacji woskiem, powinniśmy zainteresować się depilacją pastą cukrową. Pozwala na usunięcie włosków z twarzy i ciała bez podrażnienia skóry i eliminuje problem wrastania włosków.

Elektroliza- trwałe usuwanie owłosienia

Jeśli nie interesuje nas chwilowy efekt, jaki dają golenie lub depilacja, możemy skorzystać z elektrolizy, która zapewni nam bezpieczne i trwałe usunięcie zbędnego owłosienia. Pomoże nam pozbyć się wąsika nad górną wargą i pojedynczych grubszych włosków z brody, a także zadbać o kształtne brwi. Zabieg ten może być również stosowany do usuwania większych ilości włosów – np. przy problemach hormonalnych – a nawet całego zarostu męskiego. Oprócz tego elektroliza umożliwi nam usunięcie owłosienia z okolic bikini, a nawet z nóg.

Ogromną zaletą tego zabiegu jest trwały efekt, ale również to, że poradzi sobie z każdym rodzajem włosa. Pozbędziemy się zarówno jasnych i delikatnych, jak i grubszych i ciemnych włosków. Do zabiegu wykorzystuje się specjalistyczne aparaty, które za pomocą ciepła i wprowadzonej do mieszka włosowego igły niszczą cebulkę włosa. Laserowa depilacja nie powoduje podrażnień i nie musimy martwić się o nieestetyczne krostki.