Dlaczego elektroepilacja jest skuteczniejsza od lasera?

Usuwanie zbędnego owłosienia to jedna z obowiązkowych czynności pielęgnacyjnych, jakie wykonują kobiety. Są różne metody depilacji, jednak coraz więcej pań szuka wygodnych i trwałych rozwiązań. Najskuteczniejszą metodą na to jest elektroepilacja, ponieważ jest to jedyny tego typu zabieg, który pozwala wyeliminować zbędne owłosienie raz na zawsze i to często już po jednym zabiegu. Elektroepilacja polega na całkowitej eliminacji włosów. Podczas zabiegu wykorzystuje się impuls elektryczny, który trwale niszczy cebulkę włosa wraz z jego macierzą. Jeśli chodzi o sam przebieg elektroepilacji, to stosuje się do niej specjalną igłę, którą wprowadza się z ogromną dokładnością do wnętrza każdego mieszka włosowego. Następnie wytwarzany jest impuls elektryczny, który neutralizuje cebulkę włosa. Na koniec kosmetyczka usuwa sondę, a na koniec wyciąga włos za pomocą pęsety.

Przewaga elektroepilacji nad innymi metodami usuwania włosów

W trakcie zabiegu zostaje niszczona nie tylko cebulka włosa wraz z zarodkami znajdującymi się w obrębie mieszka włosowego, ale także połączenia, którymi mogłoby być transportowane w przyszłości składniki odżywcze potrzebne do odrostu nowych włosów. To sprawia, że mamy w ty przypadku do czynienia z brakiem jakiejkolwiek możliwości ich ponownego odrastania. Ponadto, do zalet tej metody należy wysoka skuteczność bez względu na stopień zabarwienia oraz fototyp skóry. Oznacza to, że za jej pomocą w przeciwieństwie do depilacji laserowej możemy pozbyć się także np. siwych włosów i jasnych włosów.

Przy metodzie laserowej urządzenie często nie wykrywa jasnych włosów, ponieważ jego działanie opiera się detekcji kontrastu pomiędzy kolorem skóry a zabarwieniem włosa. Wtedy taki zabieg wymaga wielokrotnego powtarzania. Warto wiedzieć, że elektroepilacja wymaga od kosmetyczki ogromnej precyzji, cierpliwości, kreatywności, wyczucia (aby dostosować odpowiednie natężenie prądu), a także posiadania odpowiednich umiejętności i wiedzy. Ważny jest także najwyższej klasy specjalistyczny sprzęt. Zabieg trzeba powtórzyć maksymalnie trzy razy, aby permanentnie usunąć włosy. Wprawiona kosmetyczka potrafi usunąć do 80 włosów w ciągu 10 minut.